V Beli skupini smo mesec september posvetili zaznavanju sprememb v naravi z vsemi čutili. Opazovali in raziskovali smo ob bivanju na prostem, poslušali zvoke živali, vonjali jesensko listje in pokošeno travo, risali drevored ob opazovanju, v gozdu in parku nabirali jesenske plodove se z njimi igrali in jih prepoznavali. Tako so otroci spoznali, da nam jesen ponudi različne odtenke barv. V igralnici smo si pripravili raziskovalni kotiček, kjer so otroci prebirali različno literaturo o jeseni in jesenskih opravilih, raziskovali jesenske pridelke. Največ pozornosti pa smo posvetili bučam. Obiskala nas je Buča Sladkuča, ki je otrokom pripovedovala zgodbo o Buči Debeluči in njenih prijateljih. Otroci so v vrtec prinesli tudi buče, ki so zrasle pri njih doma. Skupaj smo jih poimenovali, se z njimi igrali in jih razvrščali.

Več pa si oglejte v galeriji.