Prvi vrtčevski dnevi, v novem šolskem letu, so za nami. Bili so veseli, polni različnih dejavnosti, druženj, ter polni novih, prijetnih doživetij in odkritij. Z otroki smo oblikovali dogovore in pravila skupine ter uredili kotičke. Vsak kotiček smo označili tudi z zapisom. Najbolj jih je pritegnil Avto park kotiček in Glasbeni kotiček. Igrajo se še v kotičku Dom, Ustvarjalnem kotičku in Kotičku z jesenskimi plodovi.

Ob knjižni predlogi Rdeča žoga, so se otroci seznanili s štetjem do 10, razvrščali žoge po barvah in velikosti, se seznanili z osnovnimi elementi gibanja z žogo (kotaljenje, odbijanje, nošenje in poigravanje) in obnavljali ob ilustracijah. Ob umetniških dejavnostih smo ustvarjali prijetno vzdušje v igralnici (ritem, šaljivke in izštevanke Enci benci na kamenci, pesmica Žogica Marogica, mešanje barv, slikanje žog).

Preko vsakodnevnih gibalnih dejavnostih smo krepili zdravje in pridobivali nova znanja. Opravili smo prvi pohod v sklopu Športno-gibalnega programa Mali sonček.

Veseli smo, da smo ponovno skupaj. Sedaj pa novim dogodivščinam naproti.