V prvem starostnem obdobju v poletnem času veliko časa namenimo prosti igri, kjer se v času združevanja skupin razvijajo nove prijateljske vezi ter zanimive igre, ki jih tekom leta ni bilo tako veliko. Najprej smo si na obisk povabili eno izmed mamic, ki je otrokom predstavila kuščarico bradato agamo. Otroci so jo z zanimanjem ogledovali ter se jo nežno dotaknili. Veliko sončnih dni smo namenili igri z vodo, pršenju drug drugega z vodo, ugotavljanjem kaj potone in kaj plava. Seveda skrbno pazimo, da so otroci v senci dreves, da se umikamo soncu. Poletje pa je čas tudi za igro s peskom, mivko, kamenčki… ampak največ interesa pa je poželo tekmovanje za masteršefa v šolskem parku iz naravnega materiala. Strokovne delavke smo se najedle črne solate, jajčke, juhe s sladoledom, sladolednih pic ter sladoleda z gobicami. Same zanimive kombinacije so nastajale. Zmagali pa prav vsi. Ves čas pa nas spremlja tudi glasba in zgodbe na morsko tematiko.