Mesec februar je bil pri nas zelo zanimiv in pester. Najprej nam je teta Zima natrosila snežinke. Sneg smo si prinesli v igralnico, se z njim igrali in ga opazovali kako se počasi topi. Tudi zunaj so otroci zelo uživali na snegu – se kotalili, lovili, opazovali sledi v snegu in se kepali. Snega pa smo tudi poustvarili na papir.

Pripravili smo si spretnostne poligone in poskrbeli tudi za sprostitev za masažami.

Obiskal nas je pust hrust, kjer smo spoznavali značilne slovenske maske (laufarje, kurente), si sami izdelali maske in okrasili igralnico z velikim klovnom. Na pustni torek pa so se otroci spremenili v miške, pikapolonice, princeske, tigrice in zarajali.

Tople in sončne dni smo izkoristili za sprehode in raziskovanje narave ter za igro na vrtčevskem igrišču. Otroci so nalagali in presipali pesek ter se s pomočjo preizkusili v spretnosti hoje po ravnotežnostni gredi.

Februar pa smo zaključili z bralno-knjižnim tednom.

Pokukajte še v galerijo.

Tanja, Adrijana in Milena