V sklopu projekta Mali sonček smo v Beli skupini izvedli dejavnosti povezane s kolesarjenjem, ki so potekale tri dni. Najprej smo se spoznali s kolesi in skiroji, poimenovali njihove dele in kaj potrebujemo, da so izpravni. Pogovor je tekel tudi o pomembnosti opreme in seveda pravil v prometu. Otroci so pripeljali v vrtec svoja kolesa in skiroje, s katerimi so usvajali spretnosti te gibalne aktivnosti. Pripravili sva jim tudi poligon na katerem so otroci morali premagovati različne naloge; poganjanje, varno ustavljanje, zavijanje v oba zavoja, vožna pod oviro in tudi med ovirami. Nekaterim so naloge predstavljale kar velik izziv, vendar so poligon z vztrajnostjo uspeli izpeljati tudi brez napak. Nekaj najbolj spretnih voznikov koles pa se je podalo tudi na vožnjo ob potoku, kjer so  lahko preizkusili svoje sposobnosti ob vožnji po neravnem terenu in varni vožnji v koloni.

Otroci so vse tri dni neizmerno uživali. Potrebno pa jih je pohvaliti, saj so se vsak po svojih močeh trudili in predvsem spoštovali pravila, ter tako skrbeli za varnost sebe in drugih.

Utrinke pa si lahko ogledate