Ob svetovnem dnevu zdrave hrane smo se odločili, da si pripravimo malce drugačno zdravo malico. Tokrat je to bil zdrav napitek- smoothie. Otroci so si že dan prej okrasili lončke in spoznali sestavine in pripomočke. Pred pripravo napitka pa so spoznali nekaj zdrave hrane tudi s pomočjo lutk. Predvsem je izstopal žalostni brokoli, ki ga nihče nima rad. Otroci so sami pripravili sestavine in jih postopoma dajali v mešalnik. Medtem ko so pospravljali pripomočke in pripravljali mize pa  je v mešalnik “skočil” tudi brokoli. Postal je skrivna sestavina zdravega napitka, ki so ga otroci z veseljem popili, ne da bi opazili brokoli. Ob zaključku pa so jim to povedale lutke. Otroci niso mogli verjeti, da je tudi brokoli odličen in zdrav.