V Beli skupini izvajamo obogatitveno dejavnost z naslovom “minljiva slika”. V vsakem letnem času bodo otroci iz naravnega in nestrukturiranega materiala ustvarili sliko na prostem. Na ta način spodbujamo njihovo ustvarjalnost, kreativnost in funkcionalno razmišljanje. Otroci sami izbirajo materiale, ki jih najdejo v naravi. Skupaj predvidevamo kaj se bo s sliko zgodilo ko odidemo. Kasneje si jo še večkrat ogledamo in opazujemo kaj se je zgodilo in ali so bila naša predvidevanja pravilna.

Naša prva slika je nastala v zdraviliškem parku. Otroci so nabirali različno listje, storže in vejice. Naredili so jesensko mandalo ali pisani krog, kot so ga poimenovali sami. Predvidevali so, da bo čez čas listke odpihnil veter, jih odnesle živali ali pa bodo sliko razdrli nagajivi otroci. Ob našem naslednjem ogledu pa smo ugotovili, da je res nekaj listkov odneslo, nekateri pa so spremenili barvo. Zanimivo pa bo videti kako bo slika izgledala ob našem naslednjem obisku.

Kako je slika nastajala si lahko ogledate

.