Pred več kot tridesetimi leti so Združeni narodi sprejeli Konvencijo o otrokovih pravicah in v svet poslali pomembno sporočilo in obenem zavezo, da so otroci osebnosti z vsemi pravicami človeka, ki potrebujejo posebno skrb in zaščito. Tako je 21. 11. svetovni dan otrok in njihovih pravic. Na ta dan slavimo otroke, prizadevamo si, da bi ustvarili svet, v katerem bi bili vsi otroci lahko srečni.

V našem vrtcu smo ga obeležili v ponedeljek, 22.11.  Z otroki smo preživeli malo drugačen dan.  Starejši otroci so si ogledali virtualno lutkovno predstavo v izvedbi LGL, Najprisrčnejši velikan (J. Donaldson). Najmlajšim pa so vzgojiteljice pripravile predstavi po knjižni predlogi Mali medo in Razbita buča.