Bralno knjižni teden so otroci bele skupine pričeli z obeležitvijo mednarodnega dne maternega jezika. Spoznali so, da vsi ne govorimo isti jezik, da lahko iste stvari povemo v različnih jezikih. Poslušali smo pravljico Muca copatarica v slovenskem in angleškem jeziku. Slavljencu zapeli Vse najboljše v 3 različnih jezikih. Poslušali kako voščijo za rojstni dan v Belgiji in Cipru.

Teden smo nadaljevali z zgodbo Ele Peroci, Očala tete Bajavaje. Otrokom se je skozi čarobna očala odpiral  domišljijski svet, kjer nikoli ne veš kaj je res in kaj ni. Lahko so postali kar so želeli. Tudi svet okoli nas ni isti skozi takšna očala. Raziskovali smo igralnico in naravo. V gozdni igralnici so s pomočjo lup raziskovali naravo kot je še niso videli. Vse je postalo veliko in popolnoma drugačno, a tako zanimivo.

Zgodbo o tudi likovno podoživljali in pripravili umetnijo, ki bo krasila trgovino Mercator na Dobrni. Vabljeni, da si jo ogledate.