Svetovni dan voda obeležujemo 22. marca. Dan je namenjen opozarjanju na omejenost in ogroženost naravnih vodnih virov. Osrednja tema letošnjega Svetovnega dneva voda je podzemna voda, z geslom: »Podzemna voda: Skrito naj postane vidno«.

V Vrtcu Dobrna smo Svetovni dan voda obeležili z različnimi dejavnostmi. Najmlajši so s poskusi filtrirali vodo ter opazovali kam steče voda, ko zalijemo rožo. Odpravili so se tudi v bližnjo okolico vrtca, kjer so poskrbeli, da je naša okolica čista, brez odpadkov. Starejši otroci so se sprehodili po kraju, kjer so iskali izvir Topličice, opazovali sotočje Topličice in Dobrnice ter se pogovarjali o tem, kam teče potok Dobrnica. Izdelali so tudi plakat in se pogovarjali o pomenu vode kot viru življenja, zato varujmo naše okolje, saj s tem pripomoremo, da voda ostane čista.

Koordinator: Tanja Marinšek

 

 

 

 

Dostopnost