V mesecu marcu smo veliko časa in dejavnosti posvetili spoznavanju sebe, prijateljev in družine. Otroci so se ogledovali v ogledalih, se primerjali in opisovali. Ugotavljali kaj imajo skupnega in kako smo si različni. Sestavljali so izrezanke svojih portretov in uživali ob ugotavljanju kateri deli so njihovi. Igrali smo se različne socialne igre, kjer so otroci urili svoja čutila, predvsem pa poglobili odnos do prijateljev. Obeležili smo tudi več praznikov in pripravili pozornosti za babice, mamice in očete. V vrtec so prinašali fotografije družin,  jih opazovali in predstavili prijateljem. Narisali so sebe ob opazovanju v ogledalu. Razstava je v garderobi skupine. Zelo so uživali ob učenju deklamacije Jaz sem jaz (S. Majhen).

JAZ SEM JAZ (S. Majhen)

Jaz sem jaz od kar živim,

čutim, mislim, jem in spim.

Jaz imam svoje srce, mamico, očka in ime.

Jaz ne bom nikoli ti, vsak je to kar se rodi.

Tudi kadar se igram, sem le to kar hočem sam.