Mesec april je v našem vrtcu mesec brez igrač. Kar pa nikakor ne pomeni, da se ne igramo. Pospravimo kupljene igrače in otrokom ponudimo pestro izbiro različnih materialov (odpadnih, naravnih, nestrukruriranih,…), ki otrokom predstavljajo temelj ustvarjanja in  raziskovanja. V igralnici smo si pripravili različne kotičke, v katere smo umestili odslužene aparate, prazno embalažo in nestrukturiran material. Tako so, tudi s pomočjo staršev, nastali kotički “Frizerski salon”, “Trgovina”, “Mojstrska delavnica”. Imamo pa tudi prostor, kjer lahko otroci rokujejo in ustvarjajo z različnimi materiali. V zadnjem tednu so na temo “Kmetija” izdelali čudovito kuliso Želodkove kmetije s kmetom, kmetico in živalmi.

  • Ugotovili smo, da za igro ne potrebujemo vedno kupljenih igrač. Igrača je lahko marsikaj, lahko pa si jo izdelamo tudi sami.

no images were found

Dostopnost