Ob svetovnem dnevu Zemlje, 22. aprilom, se že od leta 1970 dalje spominjamo našega planeta. Od vsakega od nas je odvisno, ali bomo obnovili Zemljo. Vsi potrebujemo zdravo Zemljo, ki bo podpirala naša delovna mesta, preživetje, zdravje in srečo. Zdrav planet ni možnost – je nuja!

V vrtcu Dobrna smo svetovni dan Zemlje obeležili z različnimi dejavnostmi. V prvem starostnem obdobju so otroci sadili fižol in grah, posadili jagode, česen in čebulo ter sejali sončnice, krešo in solato. Spoznavali so vrtne pripomočke in si ogledali film Lepši svet-Dan Zemlje. Otroci drugega starostnega obdobja so razvrščali odpadke v ustrezne zabojnike, sadili fižol, pripravili plakat Varujem Zemljo. Preko zgodbice Terra je zbolela so spoznavali skrb za naš planet in izdelali semenske bombe ter posadili Aloe vero. V čebelnjaku društva Dobrna so si ogledali čebeljo družino in objemali drevesa v parku.

Koordinator: Ana Keblič

Dostopnost