Za nami je čudovita sobota, ki nam bo ostala v lepem spominu. Skupaj z vodnikom Pavletom, smo se odpravili na Žeblarjevo peč (574m). Pot nas je vodila skozi center Dobrne in zdraviliški park, potem pa navkreber mimo vile Zora proti Klancu. Med potjo smo občudovali naravo, prepoznavali travniške cvetlice in živali za ogrado ter se posladkali s sladkimi češnjami našega vodnika. Komaj smo čakali, da pridemo do cilja. Seveda smo se najprej okrepčali z malico iz nahrbtnika, potem pa pozdravili osnovnošolske planince, ki so se tudi preizkusili v plezalnih veščinah. Vsi nestrpni, vendar polni pričakovanj smo prisluhnili vodniku Janiju, ki nas je seznanil z varovalnimi pasovi, potem pa povabil v steno. Otroci so bili na vrhu nagrajeni še s čudovitim razgled po okoliških hribih.

Hvala vodnikom PD Dobrna za prijetno sodelovanje in čudovito izkušnjo ter družini Firer – Jurko za vitaminsko »bombo«!

Za planince vrtca Marjana in Tanja

no images were found