V okviru projekta Zdravje v vrtcu smo Roza, Zelena, Bela in Rjava skupina imele  ŽELODKOV ORIENTACIJSKI POHOD. Orientacijski pohod je bil sestavljen iz starta in cilja z vmesnimi postajami. Namen je bil, da otroci pozorno sledijo znakom (puščicam, želodkom) in navodilom, ter tako poiščejo pot do cilja. Pomagali so si tudi z zemljevidom poti, ki so ga skrbno spremljali do cilja. Postaje so poleg namigov za pot, vsebovale tudi naloge, ki smo jih uspešno opravili vse do cilja.

Otroci Rdeče, Modre in Oranžne skupine pa so si pripravili ORIENTACIJSKI POLIGON v avli vrtca. Preizkusili so se v različnih spretnostih naravnih oblik gibanja (lazenje, hoja, met žogice…). Z navdušenjem so premagovali gibalne naloge, ki so jih čakale na poti do cilja. Dobro so se orientirali na poligonu in sledili oznakam.

Na koncu smo se še vsi osvežili z limonado in okrepčali s sadno malico. Otroci so se zelo zabavali in za uspešno opravljen orientacijski pohod in poligon prejeli medaljo…

Poglejte v galerijo.

Zapisala: Urška Mastnak