Naši najmlajši iz Rdeče, Modre in Oranžne skupine so preko igre ter z lastno aktivnostjo spoznavali vseh pet čutil (vid, vonj, sluh, tip, okus).

Z različnimi dejavnostmi smo spoznavali čutila. Otroci so vonjali različne vonje (cimet, kava, sivka, klinčki, …), okušali različne okuse (sladko, slano, kislo, grenko). Ob vonjih in okusih, ki so jim bili prijetni in dobri, so se nasmihali, pri malo manj prijetnih so se nakremžili. Dobro so napeli svoja ušesa in na sprehodu prepoznavali različne zvoke iz narave ter v igralnici iskali skrit predmet, ki je oddajal zvok. Bosi so se preizkusili s hojo po čutni poti iz različnih materialov, ki smo jo strokovne delavke pripravile na igrišču vrtca.

Otroci so ves teden aktivno sodelovali in se ob tem zelo zabavali.

Vabljeni v galerijo.

Zapisala: Tanja Marinšek