V ČETRTEK  OZ. PETEK, 14.10.2022, SMO OBELEŽILI SVETOVNI DAN HOJE Z DALJŠIM POHODOM, NAJMLAJŠI PA Z GIBALNIMI DEJAVNOSTMI V VRTCU.

Bela in rjava skupina sta se odpravili na tri kilometre dolg pohod, po obronkih Dobrne. Zelena skupina je svoj pohod opravila do bližnjega hriba Kurjek. Roza skupina se je odpravila do vile Ružička. Modra skupina je svoj dan hoje preživela na igrišču vrtca. Oranžna pa jo je mahnila ob potoku in nazaj. Najmlajši iz rdeče skupine, pa so se gibali v igralnici.

Nekateri otroci so pot opravili samostojno, mlajši pa so potrebovali še malce spodbude in pomoči. Tisti, ki so se odpravili na sprehode in pohode so bili primerno opremljeni. Tudi vreme nam je bilo naklonjeno. Večina jih je v gibanju uživala, kar je bil tudi naš cilj. Vsi pa smo si prislužili medaljo in čestitke. Vzgojiteljice so otroke in starše nagovorile, da so se gibali tudi čez vikend, kar so tudi storili in nam z izletov in pohodov poslali fotografije.

Dan hoje smo uspešno in brez poškodb preživeli in se že veselimo naslednjega.

Zapisala Petra Narobe, koordinatorica

Dostopnost