»Hoja je osnovna oblika gibanja, najbolj naravna in prav zaradi tega tudi najbolj zdrava oblika gibanja. Ne samo, da pozitivno vpliva na naše zdravje in počutje, nas hoja tudi krepi, pospešuje presnovo in preprečuje zdravstvene težave. Poleg tega pa je dostopna vsakomur, v vseh letnih časih in ne zahteva dodatnih sredstev ali posebne opreme.«

Tudi planinci Vrtca smo obeležili svetovni dan hoje. V petek, 14.10.2022, se je kar dvaindvajset pohodnikov pogumno odpravilo do domačije Lamperček. Pot nas je vodila skozi Dobrno in zdraviliški park, mimo Kurjeka, po lepi dolini mlinov do orade jelenov. Tam smo opazovali divjad in si ogledali nagačene živali. Tudi na lačne želodčke nismo pozabili. Malica iz nahrbtnika nam je zelo teknila, še posebej pa smo se razveselili toplega čaja, ki so nam ga pripravili. Sledil je »planinski krst« ter podelitev medalj za uspešno opravljeno pot.

Hvala vodnici Ireni za prijetno vodenje ter domačiji Lamperček za gostoljubje, ki smo ga pri njih vedno deležni.

Prijetno utrujeni, smo se s prižganimi lučkami vrnili na Dobrno.

 

Zapisala Marjana Šet, mentorica planinskega krožka

Dostopnost