V našem vrtcu se zavedamo kako pomembno je, da otroci že zelo zgodaj spoznajo pomen zdrave in raznolike prehrane. Poleg vsakodnevnih uravnoteženih obrokov želimo otrokom ponuditi priložnost samostojne priprave in okušanja lokalne hrane. Tako smo v obogatitveni dejavnosti Lonec kuhaj pripravili čežano iz jabolk nabranih v bližnjem sadovnjaku, ker pa želimo otrokom približati tudi odgovoren odnos do ostankov smo iz olupkov naredili domači kis. Jabolčne olupke smo dlje časa namakali in opazovali kaj se dogaja. Ko je bil kis gotov smo si z njim okisali solato pri kosilu. Iz buč, ki so jih otroci prinašali v vrtec v jesenskem času smo skuhali okusno juho in spekli sladko torto. Vse ostanke buč pa sta otroka, ki živita na kmetiji, odnesla domov za hrano prašičem. Na ta način so otroci spoznali na kakšen način še lahko ravnamo z ostanki hrane.

Dostopnost