Mesec december smo preživeli v vzdušju pričakovanja in praznikov. Praznično smo si okrasili igralnico in prisluhnili zgodbicam o prijateljstvu.  Razveselil pa nas je tudi prvi sneg. Otroci so komaj čakali, da smo odšli ven in zunaj neizmerno uživali. Obiskali sta nas tudi medicinski sestri iz Zdravstvenega doma Celje in nam predstavili pomen umivanja rok. Skupaj z otroki sta nato praktično vajo umivanja izvedli še v umivalnici. Ogledali smo si predstavo Smreka za medveda in koncert otrok, ki obiskujejo glasbene igrarije.  Posejali smo božično žito in izdelali škratove lučke.

Mesec december je bil še posebej prazničen zaradi druženja s starši. Najprej smo si skupaj pogledali kaj so otroci ustvarili pri obogatitveni dejavnosti. Zatem smo starše in otroke povabili v igralnico, kjer smo skupaj okrasili našo smrečico. Pod spretnimi prstki otrok in staršev so nastali čudoviti okraski in smrečica je oživela. Nato smo se ob čaju in piškotih še malo družili in poklepetali.

December smo tako zaključili z ogledom jaslic na ribniku,  s peko slastnih piškotkov in praznično čajanko v igralnici.

Milena in Laura

Dostopnost