… pričnejo padati snežinke? Otrokom narišejo velik nasmeh na obraz. In ko jih zapade toliko, da pobelijo vse okoli nas? Takrat je veselje otrok še večje in raziskovanje narave in snega se lahko prične.

Tako smo z otroci zelene skupine raziskovali sneg – ga tipali, tudi okušali, kotalili kepe, preizkušali kako trden ali mehak je, če pademo vanj, opazovali smo sledi, ki so nastale, …

S kotaljenjem kep smo izdelali snežaka, ki nas je ob prihodu v vrtec pozdravil, ob odhodu pa nam zaželel lep dan. Uživali smo v sankanju in spuščanju po bližnjem hribu in se skupaj s prijatelji drugih skupin zelo zabavali. Sneg otrokom ponuja ogromno možnosti za igro in zabavo. Tam se stkejo nove prijateljske vezi, tam pomagamo drug drugemu, nismo tekmovalni ampak solidarni. In da takrat poskrbimo tudi za živali in jim nastavimo hrano.

Kako smo se zabavali, pa poglejte v galeriji.

Milena in Laura

Dostopnost