Svetovna zdravstvena organizacija letos praznuje 75 let delovanja. Zato ob svetovnem dnevu zdravja, ki ga zaznamujemo 7. aprila, v ospredje postavlja slogan »Zdravje za vse: 75 let za javno zdravje«. V vrtcu pa smo se ta dan še posebej osredotočili na pravilno umivanje rok. Umivanje rok je del dnevne rutine v vrtcu, vendar vsake toliko je pomembno obnoviti postopek in poudariti na različne načine, zakaj si sploh umivamo roke. Z vsako ponovitvijo si otroci posledično več zapomnijo. Najmlajši so že prav spretni pri umivanju rok, kakor tudi pri samostojni uporabi mila in brisačk. Če pa kdo še ne doseže umivalnika, jim pri tem pomagajo njihove vzgojiteljice. Otroci so si z zanimanjem ogledovali slikovni prikaz pravilnega umivanja rok, v starejših skupinah pa so si ogledali še kratek videoposnetek in skoraj v vseh skupinah so preko preprostega poskusa lahko opazovali, kako se »bacili bojijo mila«. Nekateri pa so se znašli in si pred umivanjem načrtno umazali roke, da je bila vidna razlika, ko so si umili roke.

Dostopnost