V mesecu aprilu smo imeli tudi kar nekaj druženj v različnih oblikah. 5. aprila smo prisluhnili pravljični uri v knjižnici. Tisti dan smo si imeli možnost ogledati tudi lutkovno predstavo Štrikec v kulturni dvorani. Obiskala sta nas predstavnika podjetja Simbio in nam predstavila pomen ločevanja odpadkov in kam potujejo iz naših zabojnikov. Otroci so si lahko pobližje ogledali smetarski tovornjak, ki lahko odpelje kar dve vrsti odpadkov hkrati. Za konec pa nas je kot popestritev takrat pozdravila še policijska maskota pred šolo. Izvedli pa smo še drugi del vzgoje za zdravje. Kako pomembno je imeti čiste roke in si jih je potrebno vedno temeljito umiti, so nam predstavniki iz Centra za krepitev zdravja prikazali na zabaven način z mešanjem barv na rokah z odtiskovanjem »barvnih bacilov«.  Ker pa veliko časa preživimo v gozdu, smo se pridružili raziskovanju gozdnih poti otrokom iz Rjave skupine z zaključno prosto igro v gozdni igralnici. Toliko dogodivščin, pa še ni konec aprila.

Dostopnost