Zbudili smo se v pričakovanju. Kaj vse nas danes čaka. Zagotovo pa smo se zavedali, da je to naš zadnji dan v Logarski dolini. Že sam zajtrk je bil nekaj posebnega. Postregli so nam tradicionalni slovenski zajtrk s samimi domačimi sestavinami. Sledilo je pakiranje v kovčke in preverjanje, da ne bi kaj pozabili v sobah. Nato smo se sprehodili ob čudovitem razgledu na gozdove, kmetije in gore vse do slapa Palenk. Bosi smo čofotali po nizki strugi in peš hodili nazaj ven po pravi naravni čutni poti. Po poti smo se še posladkali s sladkimi gozdnimi jagodami in se skozi gozd ob spremljavi ptičjega koncerta vrnili nazaj v času kosila. Res smo se dobro najedli. Bili smo tudi pohvaljeni, da smo res ena super prijazna skupina. Vožnja nazaj proti Dobrni z avtobusom pa je bila podobna naši prvotni. Polna glasbenih želja z eno veliko razliko. Pričakali so nas starši, ki so nas verjetno bolj pogrešali. Veselje ob snidenju in povratku nazaj je bilo neizmerno veselo.

Dostopnost