V mesecu oktobru se je zvrstilo kar nekaj dogodkov in dejavnosti, ki so otrokom popestrile dneve v vrtcu. Po tednu otroka smo v tem mesecu obeležili tudi svetovi dan hoje v sodelovanju z Rdečo skupino in svetovni dan hrane. Vse to se je dogajalo na ravni celotnega vrtca. Veliko časa smo preživeli zunaj in izkoristili tako še zadnje tople sončne dneve, kakor tudi deževne luže za skakanje v dežni opremi. Velik poudarek smo namenili čutilom, predvsem tipu. Pripravili smo si čutno pot z naravnim materialom, razvrščali jesenske plodove preko raziskovalnih škatel, ki smo si jih sami napravili. Z vsemi čutili raziskovali notranjost buče ter praznovali prvi rojstni dan v naši skupini. Vmes nas je obiskal še gasilec Flori, saj je mesec oktober mesec požarne varnosti. Drugače pa fotografije povedo več, kot besede.

Dostopnost