Letošnje leto smo slovenski tradicionalni zajtrk v Vrtcu Dobrna obeležili v petek, 17. 11. 2023. Otroke prvega starostnega obdobja je k zajtrku povabila lutka Čebela. Predstavila jim je vse pripravljene jedi in jih ob prepevanju vzpodbujala k pokušanju vseh jedi. Večina otrok je poskusilo vse sestavine zajtrka, pri čemer je pripomoglo pravo čebelje vzdušje, saj so bili otroci veseli in zadovoljni.

V drugem starostnem obdobju so si otroci sami, s pomočjo vzgojiteljic spekli kruh, od doma prinesli vsak svojo skodelico za mleko in na zajtrk povabili čebelarje iz Čebelarskega društva Dobrna. Vsi otroci so poskusili in poimenovali vse sestavine zajtrka. Prav tako so bili vsi prisotni zadovoljni, saj so brez težav posedeli ob mizah, ki so jih okrasili z svojimi pogrinjki.

Koordinatorka: Jerneja Gal

Dostopnost