S predšolskimi otroki Rjave in Zelene skupine smo se v prejšnjem tednu odpravili na plavalni tečaj. Po malici nas je avtobus odpeljal proti Velenju, kjer so se otroci pod vodstvom plavalnih učiteljev, Plavalnega kluba Velenje, prilagajali na vodo. Otroci so bili pri preoblačenju v kopalke zelo hitri in spretni. Po tuširanju je sledilo ogrevanje in razgibavanje zunaj bazena. Prvi dan so plavalni učitelji preverili plavalno znanje otrok, nato pa so se razdelili v manjše skupinice. Vsak dan so preko raznih iger lovljenja, delanja vodnih mehurčkov, pobiranja predmetov iz dna bazena, škorpljenja in s pomočjo pripomočkov prilagodili na vodo in tudi tisti najbolj zadržani, so se v vodi zabavali in uživali. Otroci so se tekom plavalnega tečaja preizkusili v drsenju na vodi in si v položaju mrtvaka pridobili zaupanje vase in v svoje telo.  Nekateri pa so se preizkusili tudi v plavanju žabice. Otroci so vsak dan komaj čakali plavalni tečaj in se prijetno utrujeni vračali nazaj v vrtec.

 

Zapisala Milena Korenak, koordinatorka

Dostopnost