V Vrtcu Dobrna smo Evropski teden mobilnosti pričeli z zgodbico O belih zajčkih. Otrokom je bila zgodbica zelo zanimiva in takoj so bili za to, da zajčkom pomagajo očistiti sive kožuščke. Pri tem so nam z veseljem na pomoč priskočili starši, ki so skupaj s svojimi otroki izbirali trajnostna in okolju prijaznejša prevozna sredstva ali pa so pot ali del poti do vrtca prehodili peš.

Ob otvoritvenem dogodku so otroci Rjave skupine pripravili nastop, ogledali pa smo si tudi postopek oživljanja. V naslednjih dneh so nas obiskali policisti ter nam predstavili svoje delo in opremo. Seboj pa so pripeljali tudi dva policijska psa, ki sta nam pokazala, kaj vse zmoreta. Zelena in Rjava skupina sta si ogledali predstavo ”Rdeča, rumena, zelena, pozor! Zakliče Pika na poti v šolo’ in tako so otroci pomagali Piki spoznati nekaj prometnih znakov in kaj pomenijo barve na semaforju. Tudi gasilci so nam pokazali svojo opremo in nam povedali, kaj vse počnejo in kdaj nam pomagajo. Preizkusili smo se v kolesarskem poligonu ter spoznavali pomen znakov. Parkirišče pred vrtcem smo napolnili z otroškimi risbicami, ki so jih otroci ustvarjali s kredami, v igralnicah pa smo ustvarjali na temo – Moja pot do vrtca.  Najstarejši skupini pa sta sodelovali v aktivnosti Kolesarčki. Prav vsi sodelujoči otroci pa smo prejeli Kresničke, da bomo v prometu še bolj opazni.

Zahvaljujemo se Občini Dobrna skupno sodelovanje in pridobljena sredstva..

Za vrtec zapisala:

Milena Korenak, vzgojiteljica