V mesecu oktobru smo spoznali zgodbo Repa velikanka, kateri so otroci zavzeto prisluhnili ter verbalno sodelovali z oponašanjem posameznih nastopajočih živali. Čisto pravo repo smo tudi poskusili, da smo videli, kaj so jedle živali z babico in dedkom v sami zgodbi. Okus jim je bil izredno zanimiv. Vmes smo tudi praznovali rojstni dan z veliko prepevanja ter podajanjem umetne svečke ob rajalni igri. Veliko časa večkrat namenjamo gibalnim aktivnostim tako notri kot zunaj. Otroci postajajo čedalje bolj samostojni in z zanimanjem raziskujejo prostor okoli sebe in to z vsemi čuti. Ravno zato smo si v igralnici in na terasi pripravili kotiček z jesenskimi plodovi in naravnimi materiali za tipanje, ob katerem otroci širijo svoj besedni zaklad s poslušanjem poimenovanja in preko igre, da pokažejo vnaprej določen plod. Ta dva kotička sta zadnji teden precej popularna. V času tedna požarne varnosti pa nas je obiskala gasilka (samo preoblečena). Otroci so jo z zanimanjem opazovali, prepoznali so, kdo je preoblečen in jih ni bilo strah. Ampak za fotografiranje pa ni bilo tolikšnega zanimanja. Podobna situacija je bila pri ogledu obiska pravih gasilcev. Od daleč smo jih opazovali in se v njihov kombi posedli individualno. Smo pa že tudi tako sproščeni, da smo se priključili dvema skupnima dogodkoma v našem vrtcu, ko so nas obiskale ljudske pevke in folklorna skupina. Čeprav smo najmlajši, smo zelo pogumni in radovedni.