V mesecu aprilu smo otrokom pripravili malo drugačne igrače. V marcu smo skupaj s starši izdelali igrače iz odpadnega materiala, ki so jih imeli otroci na voljo za igro skozi celoten mesec. Strokovni delavci skupine smo kasneje izdelali še nekaj igrač, s katerimi so se otroci zelo radi igrali. Fantom so bili avtomobili iz odpadnih škatel in pokrovov izredno všeč in so se z njimi redno igrali. Deklice so za igro velikokrat izbrale vstavljanke s slamicami, labirint s frnikolo ali igre za razvrščanje. Na voljo so imeli tudi igro z naravnim in odpadnim materialom. Otroci so tako izdelovali gradove iz lesenih konstruktorjev, manipulirali z različnim naravnim materialom in razvijali domišljijo z igro s plastenkami, tulci, škatlami, pokrovi … Izvedli smo tudi gibalno urico z odpadnimi tulci ter gibalni poligon iz različnega odpadnega in naravnega materiala. Otroci so pri gibalni urici z veseljem sodelovali, posnemali gibanje vzgojiteljice in razvijali ravnotežje in koordinacijo gibanja. Z otroki smo se pogovarjali o pomenu ločevanja odpadkov in pravilnim razvrščanju le teh. Skozi igro Ločevanje odpadkov, so otroci spoznali različne vrste odpadkov in barve košev v katere odpadke vržemo. Otroci so pri dejavnosti aktivno sodelovali, se naučili pravilnega ločevanja in barv smetnjakov. Skupaj smo izdelali plakat Odpadki, pri katerem so otroci slike odpadkov razvrstili pod pravilni smetnjak. Otroci so sodelovali in pokazali, da so ločevanje usvojili.
Izvedli smo tudi čistilno akcijo na terasi skupine ter v okolici vrtca in šole. Otroci so na terasi pomagali pometati z metlo in jo počistiti. Na sprehod okoli vrtca in šole smo s sabo nesli vrečo za smeti, otrokom pa sva dali rokavice. Med potjo smo iskali odpadke, ki v naravo ne spadajo, jih pobrali in vrgli v vrečo. S tem smo pomagali k čistejši okolici in ohranjanju narave.
Skozi celoten mesec smo opazovali vreme, spoznavali vremenske simbole in izdelali vremenski koledar. Naučili smo se tudi nekaj pesmi in prstnih iger na temo vreme. Otroci pri petju aktivno sodelujejo in pojejo v obsegu svojega glasu. Tudi prstne igre so bile otrokom zelo všeč.
Zapisala: Sonja Lukenda